Cena personalistů za nejlepší HR projekt roku 2018

První místo v anketě o nejlepší HR projekt roku 2018 získala ŠKODA AUTO za kampaň Backend Stories, která

První místo v anketě o nejlepší HR projekt roku 2018 získala ŠKODA AUTO za kampaň Backend Stories, která se zaměřuje na nábor zaměstnanců pro oblast IT.  Automobilka obsadila i třetí příčku za Chráněné-profilové centrum, které zajišťuje uplatnění pro zaměstnance se zdravotním nebo sociálním omezením.

ŠKODA AUTO se mezi šestici finálových projektů umístila jako jediný zaměstnavatel se dvěma projekty díky úspěchům v regionálních kolech soutěže, která si klade za cíl zvýšit úroveň řízení lidských zdrojů ve firmách působících v České republice.

Nejúspěšnější projekty slouží jako příklady pro další společnosti, současně se jedná o platformu k setkávání expertů z této oblasti. Jde jak o specialisty pro nábor zaměstnanců a péči o ně, tak o pedagogy z univerzit a odborných středních škol.

„Toto ocenění od profesionálů a akademiků je pro nás mimořádně důležité a jsme za něj skutečně velmi rádi. Jako jeden z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v České republice si dobře uvědomujeme, že úspěch podniku je vedle dlouhé tradice a vynikajících produktů založen především na našich motivovaných zaměstnancích,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů.

Jednotlivé příspěvky posuzovaly na regionální úrovni lokální poroty a nejlepší HR projekty pak postoupily do závěrečného kola. O vítězi finálového klání rozhodlo na základě krátkých prezentací šesti projektů hlasování 150 personalistů předních českých firem a zástupců univerzit a odborných středních škol pomocí aplikace v mobilním telefonu. Hlasování proběhlo přímo v sále během VII. výročního HR summitu Klubu zaměstnavatelů v Praze.

Letošní vítězný projekt „Backend Stories – nábor do oddělení IT“ byl motivován vysokým počtem volných pozic v oblasti IT. Automobilka proto použila originální náborovou komunikaci využívající zábavnou interaktivní formu s tématikou science fiction, která je mladým profesionálům v tomto oboru blízká. Hlavním motivem kampaně je on-line povídková sci-fi edice Backend Stories, v níž renomovaní čeští autoři sci-fi např. František Kotleta či Julie Nováková odhalují prostřednictvím napínavých příběhů pestré možnosti IT ve společnosti ŠKODA AUTO. Jednotlivé kapitoly povídek vycházejí v knižním vydání a také na www.backendstories.cz.

Druhý úspěšný projekt, který získal 3. cenu, představil význam Chráněného-profilového centra, určeného pro uplatnění zaměstnanců se zdravotním nebo sociálním omezením. Projekt vznikl již v roce 2001, aby pomohl zaměstnancům, kteří ze zdravotních nebo sociálních důvodů nemohou dále vykonávat svojí dosavadní profesi. Centrum se postupně rozrůstá a v současnosti zaměstnává přes 350 osob ve všech závodech společnosti ŠKODA AUTO v České republice. Cílem je dlouhodobá podpora zaměstnanců se zdravotním nebo sociálním omezením a vytvoření nových příležitostí k zapojení do pracovního života. Společnost ŠKODA AUTO tímto projektem v úzké spolupráci se sociálním partnerem, Odbory KOVO, významným způsobem podporuje sociální politiku nad rámec povinností daných platnou legislativou.

Cena personalistů za nejlepší HR projekt roku 2018 je další ze série ocenění pro oblast řízení lidských zdrojů ve ŠKODA AUTO. Letos byla firma již potřetí v řadě vyhlášena jako Zaměstnavatel roku a obdržela hlavní cenu v kategorii firem s více než 5000 zaměstnanci. Dále uspěla jako nejžádanější zaměstnavatel mezi studenty ve Středočeském a Královéhradeckém kraji a skončila na druhém místě v průzkumu zaměstnanecké oblíbenosti Randstad Employer Brand Research, který letos poprvé zahrnul i české zaměstnavatele. ŠKODA AUTO, komunikace podniku